Понеділок, 10 грудня 2018 року. 11:31 (GMT +02:00)
Кабіни та кімнати для куріння Ideas for Smoking
Очищувач повітря від тютюнового диму AIRFRESH - поглинач тютюнового диму
Устаткування для перевірки стану і очищення вентиляції
Машини для очистки, додаткові пристосування
Вакуумні установки
Інспекційні відеокамери, додаткові пристосування
Очищення повітря. Захист будівель
Очищення від жирових відкладень, спеціальні послуги з очищення
Устаткування для перевірки стану і очищення вентиляції

Комплексне рішення з очищення вентиляційних систем компанії LIFA. 

Рішення включає:     

 • критерії чистоти    
 •  методи візуальної оцінки
 • план очисних робіт    
 • оптимальний вибір методу очищення   
 •  сучасне устаткування   
 •  контроль системи якості очищення

 

Брудний повітровод подачі повітря в лікарні

Повітровод  після очищення

DuctControl Robot

Система дистанційного спостереження, за допомогою якої можна з'ясувати необхідність очищення тих або інших ділянок, а також оцінити якість проведеного очищення.

 

Special Cleaner 20

Електрична щіткова машина з рядом додаткових функцій. Ідеально підходить  для невеликих каналів.

Hydmaster

Потужна щіткова машина з гідравлічним приводом, за бажанням може бути оснащена відеосистемою управління та контролем очищення. Володіє безліччю додаткових функцій.

HepaClean 4000

Вакуумна установка. Служить для створення потужного повітряного потоку (10-20 м/с) у вентиляційному каналі, за допомогою якого пил, збитий із стінок повітровода щітковою машиною, збирається у фільтр вакуумної установки. 

Повітря, яке пройшло фільтрацію, або викидається назовні, або, пройшовши додаткове очищення через hepa-фільтр, залишається усередині будівлі.

Вентиляційна система

Перевірка чистоти вентиляційних каналів зазвичай проводиться шляхом узяття проб і проведення перевірок датчиками через контрольні люки, вхідні і вихідні повітряні клапани. Зазвичай оглянути вентиляційний канал по всій його довжині не вдається, а перевірка якості очищення здійснюється лише через контрольні люки.

Компанія Lifa Air створила передові технології контролю над станом системи вентиляції. Lifa Air розробила дистанційні керовані системи, оснащені відеокамерами, за допомогою яких можна з'ясувати необхідність очищення тих або інших ділянок, а також оцінити якість проведених робіт.

40% забруднюючих речовин потрапляють в приміщення через вентиляційну систему. Відстані між фільтрами незрідка дуже великі, і забруднене повітря може не попасти в ці фільтри. Незалежно від наявності фільтрів у вентиляційній системі деякі забруднюючі речовини у вигляді дрібних часток проникнуть із зовнішнього повітря і осядуть на внутрішній поверхні вентиляційного устаткування або попадуть в приміщення. І це ще не все. Забруднюючі речовини можуть скупчитися під час виготовлення, транспортування, зберігання і установки вентиляційного устаткування, знижуючи тим самим якість повітря, що поступає. Нове вентиляційне устаткування містить масляний наліт. Устаткування, що транспортується і зберігається без упаковки, може містити забруднюючі речовини із зовнішнього повітря і грунту. Під час установки вентиляційного устаткування в ньому можуть скупчитися цементний пил або металева стружка.

Сприятливим  грунтом для мікробів може служити бруд, що накопичується у вентиляційному устаткуванні, на стінках вентиляційних каналів, на різних нагріваючих, охолоджуючих, зволожуючих і повітро-подаючихелементах.

Якість повітря усередині приміщення частенько страждає із-за порушення норм експлуатації, а також, помилок проектування. У вентиляційних каналах, які ніколи не чистилися, можна знайти все що завгодно, починаючи від будівельного сміття і закінчуючи скелетами і екскрементами тварин. Повітроводи, забруднені органічними відходами, можуть перетворитися на розсадника різних захворювань, які поширюються по вентиляційній системі всієї будівлі.

Речовини, що забруднюють вентиляційну систему

Список забруднюючих речовин, які зазвичай знаходяться у вентиляційних каналах або устаткуванні, а також в системах кондиціонування. 

Забруднюючі речовини, що скупчуються у вентиляційних системах, їх джерела і період накопичення.

Забруднюючі речовини
Органічний пил
Бактерії
Грибки
Пилок
Морські водорості
Частки рослин і комах
Прості одноклітинні організми
Віруси
Неорганічний пил
Неорганічний пил з грунту
Вугільний пил
Димохідний пил
Сажа
Важкі метали
Цементний пил
Металевий пил
Масло
Неорганічні волокна
Мастило і жир
Джерела виникнення забруднюючих речовин
Жива природа
Промислові відходи
Птиці
Баштові градірні
Водопровідні системи
Зволожувачі повітря
Вологі, сирі матеріали
Екскременти комах
Промислові викиди
Залізняк
Шумо-теплоізоляція виконана з мінерального волокна
Двигуни, елементи і мастило вентиляторів
Коли накопичуються:
Період експлуатації
Зберігання, перевезення та монтаж вентиляційного устаткування
Період експлуатації
Монтаж вентиляційної системи

Чи достатньо у нас знань для того, щоб встановити весь спектр дії забруднюючих речовин, що містяться у вентиляційній системі, на здоров'я людини і умови її мешкання? Наприклад, якщо екскременти птиць попадуть у вентиляційну систему, вони можуть містити грибки Histoplasma і Cryptococcus або інші грибки і бактерії, що входять до складу екскрементів. Наскільки зросте ризик захворювань в разі їх проникнення з вентиляції всередину приміщення?

Правила очищення вентиляційних каналів

Дотепер  у Фінляндії вентиляційні системи чистили на добровільній основі. Норми по обслуговуванню вентиляційних систем були розроблені для забезпечення пожежної безпеки. Пил і жир, що накопичуються у витяжних каналах, розглядаються як пожароопасниє, і їх видалення офіційно контролюється.

Відповідно до правил Міністерства Внутрішніх справ Фінляндії вентиляційне устаткування повинне прочищатися, щонайменше, один раз в рік, для дотримання норм пожежної безпеки в наступних типах будівель:

 • будівлі для промислового виробництва продуктів харчування    
 • промислові будівлі, в яких повітряні канали нагромаджують велику кількість легкозаймистого матеріалу    
 • будівлі, де виробляються або використовуються горючі рідини

Стан вентиляційного устаткування необхідно перевіряти не пізніше, ніж через кожних 5 років:

 • у медичних, виправних і суспільних установах    
 • місцях мешкання та харчування (готелі, ресторани і так далі)

(Стосовно Києва, зважаючи на те, що екологічне середовище гірше, періодичність очищення скорочується приблизно в два рази)

Фінське Суспільство по контролю за станом повітря ( Indoor Air Society) усередині приміщень визначило класи його очищення для вентиляційних систем. Два класи, 1-й і 2-й, використовуються для нових вентиляційних систем. 1-й клас означає вищий рівень для житлових і виробничих приміщень, 2-й клас відповідає офіційно допустимим вимогам.

 

Cередня концентрація пилу у вентиляційній системі перед першим «пуском» має бути не більше 1.0г/м2 в класі 1 і не більше 2.5 г/м2 в класі 2.

.
Клас очищення Максимальна концентрація забруднюючих речовин
1-й 1.0 г/м2
2-й 2,5 г/м2

 

Припливні повітроводи повинні прочищатися не рідше, ніж раз в п'ять років, якщо концентрація пилу перевищує 2,0 г/м2 для 1-го класу і 5.0 г/м2 для 2-го класу.

Клас очищення повітря Концентрація пилу перевищує
1-й 2,0 г/м2
2-й 5,0 г/м2